شنبه, 17 خرداد 1399
1x
عنوان گروه خبري / آب و فاضلاب .
  • ساعت : ۱۱:۴۶:۱۲
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۱۲/۱۹ 
  • تعداد بازدید : 340
  • کد خبر : ۲۹۴۱
نیروهای آب و فاضلاب مازندران مجاهدان گمنام خط مقدم مبارزه با كرونا
مدتی است ویروس کرونا زندگی همه مردم را درگیر کرده، تمام کشور اعم از مسئولین و مردم برای مبارزه با این ویروس مرموز با همدلی و همراهی هم بسیج شدند تا آن را شکست دهند.

 

 

در خط مقدم مبارزه با کرونا قطعاً پرستاران و کادر درمانی بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی حضور دارند، اما مجاهدت‌ها تنها به مراکز بهداشتی و درمانی ختم نمی‌شود.

امسال برای پرسنل شرکت آب و فاضلاب شرایط به گونه‌ای دیگر رقم خورد، با توجه به توصیه‌های موکد متولیان بهداشت مبنی بر شستشوی مکرر دست‌ها در فواصل کوتاه‌مدت و شیوع گسترده این ویروس در اسفند (به عنوان یکی از ماه‌های پرمصرف آب و افزایش شستشوی نوروزی) مصرف آب شکل فزاینده‌ای یافت و این مسئله کار مجموعه شرکت آب و فاضلاب مازندران را سخت‌تر کرد. اگر تلاش شبانه‌روزی این مجموعه در کنار زحمات کادر بهداشت و درمان نبود یقینا مشکل حال حاضر وضعیت حادتری پیدا می‌کرد.

برای حفظ وضعیت پایدار انتقال آب در کشور وزارت نیرو تمهیداتی اندیشیده و شخص دکتر اردکانیان در دستوری اکید همه شرکت‌های زیرمجموعه وزارتخانه را ملزم کرد از حداکثر ظرفیت مجموعه برای تامین آب و برق مورد نیاز مراکز درمانی و منازل استفاده کنند.

همچنین تلاش شده انرژی صنایع تولیدی نیز به شکل کاملا پایدار در اختیار این واحدها با اولویت واحدهای تولیدی تجهیزات و اقلام بهداشتی قرار گیرد.

استان مازندران علاوه بر مصارف شهروندان به دلیل پذیرا بودن مسافر همواره از ریسک بالاتری نسبت به سایر استان‌ها در زمینه تامین آب مواجه است، متاسفانه علیرغم هشدارهای مسئولین استان و کشور برای خودداری از سفر به مازندران و محدودیت‌های مبادی ورودی استان، عده‌ای از هموطنان به بهانه‌های مختلف راهی این دیار شدند. این مسئله ضمن تهدید سلامت شهروندان در شرایط بحرانی‌، وضعیت مصرف تامین پایدار آب را نیز تهدید می‌کند.

به گفته مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب مازندران خانه‌نشینی کرونایی در مازندران موجب افزایش بیش از 40 درصدی مصرف آب شده به طوری‌که سرانه مصرف آب در استان از 210 لیتر به 300 لیتر در شرایط فعلی رسید. این  میزان افزایش در بازه زمانی اسفند تا نوروز قطعا مشکلاتی را به وجود خواهد آورد. مهندس عبدالهی با تمام توان پای کار است. او تمام نیروهای شرکت را برای خدمتگزاری بسیج کرده و در دستوری اکید خواستار تلاش مضاعف همکاران شده تا آب هیچ شهر و روستایی قطع نشود، یقینا در این شرایط مجموعه نیروهای شرکت آب و فاضلاب مازندران به صورت شبانه روز با مجاهدت خاموش در تلاشند تا آب این مایه حیات بشر که این روزها سلامت همه ما در گرو آن است به صورت مستمر برقرار باشد.

در این روزها که همه از کمبود ماسک و الکل و سایر مواد ضد عفونی کننده می‌نالند، تلاش این گمنامان عرصه آبرسانی باعث شده هیچ خللی در زندگی مردم احساس نشود و شرایط در این بخش کاملا عادی است. ضمن دست‌مریزاد به این مجاهدان خط‌مقدم جبهه سلامتی و خدمت‌گزاری خالصانه و متعهدانه ضروری است مردم فهیم و قدردان استان، ضمن حفظ آرامش از مصرف بی‌رویه آب خودداری کنند. یقینا این مشکل مقطعی است و با همراهی و همدلی مردم و مدیریت مصرف‌، امکان برخورداری همه مردم از آب فراهم خواهد شد. با غلبه بر این ویروس، روزهای شاد و فرح‌بخش بهاری در انتظار همه ماست.

امتیاز :  ۵.۰۰ |  مجموع :  ۱

برچسب ها

    5.3.5.0
    V5.3.5.0