چهارشنبه, 24 مهر 1398
1x
  • ساعت : ۱۴:۱۰:۱۸
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۱/۱۸ 
  • تعداد بازدید : 326
  • کد خبر : ۲۸۴۳
    /  3
مدیر عامل آبفار مازندران اعلام کرد:
291 میلیارد ریال خسارت سیل بر تاسیسات آبرسانی روستایی مازندران
سیل اواخر اسفند سال گذشته و آغازین روزهای بهار 98 ، بیش از 291 میلیارد و 510 میلیون ریال خسارت بر تاسیسات آبرسانی روستایی مازندران وارد کرد.

سیل اواخر اسفند سال گذشته و آغازین روزهای بهار 98 ، بیش از 291 میلیارد و 510 میلیون ریال خسارت بر تاسیسات آبرسانی روستایی مازندران وارد کرد.

به گزارش اداره روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب روستایی مازندران؛ مهندس مجید عبدالهی مدیر عامل آبفار استان در گفتگویی ضمن ابراز تاسف و تاثر از بحران سیل های اخیر اظهار داشت: سیل همیشه خانمان برانداز و باعث ایجاد ویرانی و خرابی است و آثار و آسیبهای به جا مانده از آن تا مدتها ادامه دارد و جبران آن متحمل خسارات فراوان و هزینه ها ی هنگفت است

وی با اشاره به خسارت 291 میلیارد و 510 میلیون ریالی دو سیل اخیر بر تاسیسات آبرسانی روستایی مازندران افزود: سیل در دو مرحله بسیاری از تاسیسات آبرسانی روستایی در سراسر استان را از مدار خارج و آب آشامیدنی بخشی از مشترکین را قطع کرد و ناچار شدیم ضمن برقرای موقت آب در همان لحظات اولیه ، در بسیاری از روستاها با تانکرهای سیار،آب بسته بندی  و توزیع آبهای معدنی آبرسانی کنیم.

مهندس عبدالهی ادامه داد: سیل با تخریب بیش از 100کیلومتر خطوط انتقال،11 کیلومتر خطوط شبکه توزیع،3.5 کیلومتر راه دسترسی، موجب شکستگی 745 مورد خطوط آزبست و پلی اتیلن ، 15660 فقره تخریب و رسوبگذاری کنتورهای خانگی مشترکین، از مدار خارج شدن 34 دستگاه الکتروموتور و 42 دستگاه اتوماسیون، تخریب بهسازی 67 دهنه چشمه و تخریب و رسوبگذاری 19 حلقه چاه همچنین تخریب 19 اتاقک تجهیزات کلرزنی و تابلو برق و 1021 باب منهول و حوضچه شیرآلات،تخریب 225 دستگاه شیرآلات برقی و مکانیکی ،آبگرفتگی 4 دستگاه دیزل ژنراتور و .... شده است.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی مازندران از برقراری موقت آب آشامیدنی تمامی 442 روستایی که در دو سیل اخیر آب شربشان قطع شده بود خبرداد و گفت: پیگیریهای لازم برای تامین اعتبار ، بررسیهای فنی تکمیلی و تهیه طرح برای پایدار شدن آب آشامیدنی مناطق آسیب دیده ادامه دارد.

امتیاز :  ۵.۰۰ |  مجموع :  ۱

برچسب ها

    5.3.5.0
    V5.3.5.0