يکشنبه, 30 تير 1398
1x
  • ساعت : ۹:۴۰:۵
  • تاريخ :
     ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ 
  • تعداد بازدید : 315
  • کد خبر : ۲۷۹۳
حفر یك حلقه چاه آب شرب در مجتمع آبرسانی روستایی«مته كلا» ساری
در پی خشک شدن چشمه ها به عنوان منبع اصلی تامین آب شرب مجتمع 6 روستایی مته کلا بخش دودانگه شهرستان ساری ، یک حلقه چاه نیمه عمیق برای رفع این مشکل، حفر و لوله گذاری شد.

در پی خشک شدن چشمه ها به عنوان منبع اصلی تامین آب شرب مجتمع 6 روستایی مته کلا بخش دودانگه شهرستان ساری ، یک حلقه چاه نیمه عمیق برای رفع این مشکل، حفر و لوله گذاری شد.

به گزارش اداره روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب روستایی مازندران؛ مهندس سید مظاهر حسینی مدیر امور آبفار شهرستان ساری در گفتگویی با اعلام این خبر اظهار داشت: مجتمع آبرسانی روستایی مته کلا 6 روستا با 294 خانوار از جمعیت بخش دودانگه شهرستان ساری را تحت پوشش دارد که اخیرا به دلیل تغییر اقلیم و خشکسالی های پی در پی  چشمه های آب این منطقه دچار نقصان شدید آبدهی شدند .

وی افزود: برای رفع مشکل کمبود آب این مجتمع یک حلقه چاه نیمه عمیق با آبدهی 15 لیتر در ثانیه و صرف هزینه ای بالغ بر 700 میلیون ریال حفر و لوله گذاری شد که پس از اجرای نقشه برداری ، طراحی ، مطالعات همچنین  تاسیسات پروژه آبرسانی ،  وارد مدار خواهد شد.

مدیر امور آبفار ساری در بخش دیگری از سخنانش به ساخت دو دستگاه چاهک فلزی پمپاژ مجتمع ابرسانی روستایی «قادیکلا-اردشیرمحله» بخش مرکزی این شهرستان خبر داد و گفت: به دلیل مشکلات و هزینه های موجود در نصب و بهره برداری الکتروپمپ های شناور در داخل مخازن دوقلوی مجتمع، دو دستگاه چاهک پمپاژ 42 اینچی فلزی به ارتفاع 6 متر ساخته و نصب شد تا پمپاژ آب به شبکه های انتقال آب شرب با سرعت و کیفیت بیشتر انجام شود

مهندس حسینی ادامه داد: برای ساخت این دو چاهک 120 میلیون ریال اعتبار صرف شد و علاوه بر زیباسازی موجب افزایش راندمان بهره برداری و توزیع آب، نصب سریع و آسان الکتروپمپ ها و افزایش بازدهی و عمر مفید و مناسب آنها شده است.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.3.5.0
    V5.3.5.0